Bugun...


Serdar Mersin Kanal 35 Canlı Yayın Konuğu Oldu
MHP İzmir Milletvekili aday adayı Serdar Mersin Milletvekili adaylık yolunda yoğun bir tempo içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Serdar Mersin Kanal 35 Canlı Yayın Konuğu Oldu

Serdar Mersin Kanal 35 Canlı Yayın Konuğu Oldu

MHP İzmir Milletvekili aday adayı Serdar Mersin Kanal 35’de Özge Tepekule’nin canlı yayın konuğu oldu.

MHP İzmir Milletvekili aday adayı Serdar Mersin Milletvekili adaylık yolunda yoğun bir tempo içinde çalışmalarını sürdürüyor. İlçeleri gezen, sivil toplum kuruluşlarıyla temaslarda bulunan Mersin Kanal 35’de canlı yayın konuğu oldu. Özge Tepekule’nin sorularını içtenlikle yanıtlayan geçmiş yaşamından bahseden Mersin İzmir ve ülke gündemi üzerine de değerlendirmelerde bulundu.
Seçim Çalışmalarınız Nasıl gidiyor? Sorusu ile başlayan yayında Mersin “ Biraz ben önce kendimden bahsedeyim. 1980 öncesi adalet partisi gençlik kollarında siyasete başlamış bir kardeşinizim ben.

Yaklaşık 35 yıldır yerel siyasetin içerisindeyim. İkinci bölge ve İzmir de bir çok görevlerde bulundum. 1983 yılında Anavatan partisini Foça’da kurdum. 84’de Anavatan partisinden 5 yıl belediye başkanlığı yaptım. 94 yılında yine aday oldum çok az oy farklarıyla seçimi kaybettim. 10 yıl sonra bir daha aday oldum %44 oy aldım sekiz oyla kaybettim. Bu arada ilçe başkanlıkları yaptım il yönetim kurulu üyeliklerim var. Son seçimlerde de MHP’den belediye başkan adayı oldum ilçemde.

MHP ciddi bir oy alarak 2. Oldu Yani yerel siyasetin içerisinden gelen birisiyim. Daha sonra il yönetim kurulu üyeliğinde bulundum. O da bu son kongre safahatında oradan da ayrıldım. Şimdi yerel teşkilatımın istekleriyle birikimlerimin yeterli olduğu kanaatine ikna ettiler bende o kanaatteydim zaten. Türkiye’nin bugünkü haline baktım bu birikimlerin bir işe yarayacağını düşünerek aday oldum.

Ancak asıl sebebi şu Türkiye’de bugün benim gördüğüm sıkıntılar çok büyük ülkenin milli birlik ve beraberliği bölünmez bütünlüğü vatanın tehlikededir görüşündeyim. Böyle kalın çizgilerle bizim etnik gruplarımızı dini gruplarımızı birbirinden ayırıp milleti birbirinden koparmaya çalışan bir yapı oluştu. Vatanın bölünmez bütünlüğü tehlikededir herkesin söylediği laf söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

Yani ekonomideki dengesizliklerin gelir dağılımındaki farklı küçük kesimlerin ihya edilmesi büyük kesimlere dağıtımın olmayışı örnek şuandaki iktidar kişi başına milli gelirin on bin dolar olduğundan bahsediyordu ama uzun zamandır bahsetmiyor. Sebebi son 5 6 yıldır bu gelirin artmadığı dır. Aksine son dolara olan müdahalelerle bu yedi bin dolarlara kadar inmiştir ve bedelini halk ödüyor. İşin bu taraflarından geçelim ben MHP’nin Türkiye’de yeniden milli birlik ve beraberliği kardeşliği sağlayacağını bunu yaratacağını cumhuriyet tarihindeki yıllardan önce bile birlik beraberlik içerisinde yaşayan bu insanları tekrar birlik beraberlik içerisinde ülkesi için çalışabilecek sağlayacak tek güç olarak görüyorum.

MHP varlığında hele iktidarında Türkiyesin bölünmez bütünlüğü tehlikeye girmiştir lafı konuşulamaz bile İşte bu sebeplerden Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı oldum. Oldum bir damla katkım olsun bu görüşteki insanlarla birlikte yola çıktık. Benimle beraber aday adayı olmuş arkadaşlarımın tamamı da aynı duygu ve düşüncedeler içerisindedir. Herhangi birimizin iyi sırada kötü sırada olduğuna biz bakmayız mesele vatandır. Vatanımız için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu sebeple MHP’den aday oldum. Bir damla bir nebze katkım olursa çok mutlu olacağım.

Peki, bu seçimlerde Türkiye’nin kaderi değişecek mi?
Ben şimdi bakın ciddi bir şey söylüyorum senin canın öyle istiyor demeyin bu kadar tecrübeme istinaden diyorumki İzmir demokrasinin güneşin doğduğu yerdir .

İzmir’den başlamak üzere Türkiye’de Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyetin mutlaka yeniden ışıkları parlayacak ve sandıkta göreceğiz bunu bu vatandaş çektiği sıkıntıların acısını sandıkta patlatarak bu ülkeye sahip olacak insanlara verecektir. Bunu görüyorum ve hissediyorum. Allah’ta yanıltmayacak inşallah.

Peki, meclise yolunuz düşecek olursa eğer meclise taşıyacağınız ilk sorun ne olur?
Milletvekillerinin görevleri bellidir. Yasama görevidir eğer iktidarsa yürütme görevidir ona katkıda bulunmak zorundadır. Beldelerin ve illerin sorunların tespit çözümlerini yapma işi belediyelerindir. Karşı partiden olabilir sizin partinizden olmayabilir hiç fark etmez eğer iktidarsanız muhalefetteyseniz ayrıca o göreviniz var o ilin sorunlarıyla çözüm arayan belediyelere destek olmaktır. Doğru çözümlere doğru projelere destek olmaktır. Eğer öyle birşey olursa İzmir’in sorunları için çalışan büyük şehir başta olmak üzere tüm belediyelere destek vermek zorundayız iktidardaysak. Muhalefetteysek sorunları dile getirip bir an evvel o sorunların çözülmesini parlamentoda dile getirmek zorundayız. Ayrıca sadece sorunları dile getirmek değil devletin yapması gereken işlerde var projeler var yatırımlar var onları daha önceliklere aldırıp İzmir’de bir an evvel yapılmasını sağlamak asıl görev budur. Ya burada saatlerdir şunu yapıcam bunu yapıcam demeye doğru diyemezler demesinler. Görevi budur yasama yürütme görevidir.

Türkiyenin önünde sizce nasıl bir tablo var. Genel seçimlerden sonra ne gibi bir öngörünüz var?
Bu seçimde geçmiş seçimler gibi giderse ben Türkiye’nin geleceğini pekiyi görmüyorum iç kargaşaya ve bölünmeye doğru koşuyor Türkiye. Vatandaşımız bunu görüyor gereğini yapacaktır bunun önüne geçicez sandıktan geçicez demokratik yollarla geçicez, Allah’ın izni ile bu işi halledicez. Türkiyeyi iç kargaşaya kavgaya bölünmeye götürmeyeceğiz biz bu iş için yola çıktık ve bunu halledebilecek tek yapının Milliyetçi Hareket Partisinde olduğunu da görüyor. Ben buna yürekten inanıyorum. “ dedi
Bu haber 1776 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 6 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI