Bugun...


LAPAROSKOPİ YÖNTEMİ İLE TEK AMELİYATLA ÜÇ FITIKTAN KURTULDU…
Laparoskopik İnguinal Herniografi ameliyatı ile, 50 yaşındaki hasta Vilaydin Yaman hem iki taraflı kasık fıtığı hem de göbek fıtığından kurtularak sağlığına kavuştu.

LAPAROSKOPİ YÖNTEMİ İLE TEK AMELİYATLA ÜÇ FITIKTAN KURTULDU…

 LAPAROSKOPİ YÖNTEMİ İLE TEK AMELİYATLA ÜÇ FITIKTAN KURTULDU…

 

  İzmir Kuzey Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tek seansta yapılan Laparoskopik İnguinal Herniografi ameliyatı ile, 50 yaşındaki hasta Vilaydin Yaman hem iki taraflı kasık fıtığı hem de göbek fıtığından kurtularak sağlığına kavuştu.

        İzmir'de yaşayan Vilaydin Yaman geçtiğimiz günlerde kasık ağrısı şikayeti ile Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH. Genel Cerrahi polikliniğine başvurdu. Hastanın yapılan incelemelerinde iki taraflı kasık ve göbek fıtığı tespit edildi. Laparoskopik İnguinal  Herniografi tekniği ile ameliyat kararı alınan hasta monitör ekran eşliğinde 2,5 saat süren operasyonla; göbek deliğinden girilerek önce sağ kasık fıtığı sonra sol kasık fıtığından ameliyat edildi. Daha sonra da girilmiş olan göbek deliğinden göbek fıtığı ameliyatı gerçekleştirilerek aynı seansta üç fıtığından da kurtulmuş oldu.

        Laporoskopik ameliyatların avantajlarını değerlendiren ameliyat ekibinin başkanı Dr. Enver Tekin “İki taraflı fıtık ameliyatları genelde açık yapıldığı için hastada şiddetli ağrı ve kasıklarda uzun süreli gerginlik hissi oluşturuyor. Bu teknikte ise hastada herhangi bir ağrı hissi olmuyor. Uyandıktan sonra normal yürüyebiliyor ve çok kısa bir süre sonra normal yaşantısına dönebiliyor” dedi.
        Hasta Vilaydin Yaman sağlığına kavuşmaktan duyduğu mutluluğu “İki yıldır yaşadığım sıkıntılardan kısa sürede kurtuldum, başta doktorum olmak üzere tüm ekibine çok teşekkür ediyorum” sözleriyle ifade etti.

 
Bu haber 1194 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI