Bugun...


AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI BÜLENT DELİCAN' ın NEVRUZ MESAJI
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Nevruz’un huzurun simgesi, yararlandığımız nimetlerin kıymetini fark ve idrak etme günü olduğunu belirtti.

AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI BÜLENT DELİCAN' ın NEVRUZ MESAJI

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Nevruz’un huzurun simgesi, yararlandığımız nimetlerin kıymetini fark ve idrak etme günü olduğunu belirtti.

Delican mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Nevruz tüm milletimizin ortak değeri ve bayramıdır. Bizler dini, dili, dini, mezhep ve inancı, etnik kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun aynı bütünün, parçalarıyız. Bizlere yakışan bu anlamlı günü el ele, gönül gönüle kutlamaktır. Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüp bu doğrultuda hareket etmeliyiz.  Ülkemiz farklı kesimlere mensup milyonlarca vatandaşımızın huzur içinde yaşadığı bir ülkedir. Bu birliği ve beraberliği bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

Nevruz’u bahane ederek çeşitli platformlarda süreci sabote etmeye kalkanlara, ülkemizi karıştırmaya çalışanlara millet olarak izin vermeyeceğiz. El ele, gönül gönüle sürdürdüğümüz bu yürüyüşe engel olmak isteyenlere gereken dersi vereceğiz.  Hükümetimizin başlattığı ve uzun süredir başarılı bir şekilde devam eden milli birlik ve beraberlik projesi sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Bu özel ve anlamlı günde de toplumun arasına nifak tohumları ekmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz.

Ayrıca, 7 Haziran’da yapılacak genel seçim öncesinde siyasi partilerin hazırlık çalışmaları ise sürüyor.  İzmir’de birlik ve beraberlik ortamının siyasi alanda da sürmesinden yanayız.  Hizmetin ön plana çıkacağı, adayların kendisini tanıtacağı kısaca İzmir’e yapılacakların ön plana çıkacağı bir seçim sürecini yaşamak istiyoruz. Birliğimizin ve beraberliğimizin bu alanda da sürmesi için çaba sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Birleşmiş Milletler Manevi Kültür Mirası Koruma Kurulu, tarafından Dünya Manevi Kültür Mirası Listesi 'ne dahil etmiştir edilen ve 2010'dan başlayarak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından "Dünya Nevruz Bayramı" olarak kabul edilen 21 Mart’ı kutluyor, Nevruz'un, barış ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.”

 
Bu haber 1237 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI